Jeśli Chcesz Być SZCZĘŚLIWY, Skończ z Tymi Rzeczami!

Udostępnij

Ach, gdyby choć wyeliminować nr 6…

szczęście

W pogoni za szczęściem… Któż go nie potrzebuje? W poszukiwaniu szczęścia można biegać, pracować, robić zakupy (niestety). Tymczasem Luminita Saviuc, mówca motywacyjny, przekonuje, że zamiast wzbogacać się, lepiej eliminować. Co takiego? Oto rzeczy, które warto porzucić, by zasmakować szczęścia.

1. Poczucie, że zawsze ma się rację

Podczas rozmów z przyjaciółmi, znajomymi, w gronie rodziny - ileż to konfliktów wynikło z głupiego uporu, bardzo często nie prowadzącego do niczego dobrego? Narzucanie innym swojego zdania prowadzi do zbyt wielu frustracji - pozwól innym na odmienne opinie i przekonania.

2. Chęć kontrolowania wszystkiego

Sytuacje, ludzie… Ci, którzy lubią mieć poczucie kontroli, sprzątają nieraz nałogowo własny dom, bo w ten sposób mają złudne uczucie panowania nad wszystkim. Jeśli zaakceptujesz zmienność oraz to, że życie jest nieprzewidywalne, Twoje reakcje staną się bardziej spontaniczne, a Ty unikniesz uczucia frustracji i rozczarowania z powodu niewypełnionego planu.

3. Zrzucanie winy

Czy to ważne, kto zawinił? Najczęściej nie - znacznie bardziej istotne jest wyciągnie wniosków i nauka płynąca z doświadczeń.

4. Autodestrukcyjne myśli

Że ktoś jest brzydszy, gorszy, mniej wart.

5. Przekonanie, że się nie da

Oczywiście może być trudno polecieć na Księżyc, a już na pewno nie dolecisz na Jupitera, ale gdy mowa o codziennych rzeczach, warto skończyć z wmawianiem sobie, że tego nie możesz, a tamtego nie dasz rady.

6. Narzekanie

Narzekanie jest niestety jak mantra - jeśli powtarzasz negatywne słowa, naprawdę wierzysz w nie coraz mocniej. Czy naprawdę warto koncentrować się na tym, co złe?

7. Krytykanctwo

Jasne, że potrafisz zrobić coś lepiej od innych. Rzeczywiście, wyglądasz lepiej od niej czy od niego. Ale czy musisz to podkreślać? Z pewnością inni szybko dostrzegą to, co i Ty wiesz.

8. Ciągłą potrzebę bycia podziwianym

Jeśli to ona jest motywacją Twoich działań, każde osiągnięcie po chwilowym efekcie "wow" wywoła smutek. Dlaczego? Bo nikt nie będzie się Tobą w kółko zachwycał. Jeśli robisz coś dla podziwu ludzi, zakładasz maskę. Jeśli zakładasz maskę, odrzucasz szczerość. Na nieszczerości nikt nigdy nie zbudował szczęścia.

9. Obawę przed zmianą

Zmiana może przynosić ze sobą obawy, ale to często początek czegoś nowego, wspaniałego. Nie bój się witać nowości w swoim świecie - tylko one sprawią, że może się poprawić!

10. Potrzebę nadawania etykiet

Wayne Dyer powiedział, że największą formą ignorancji jest odrzucanie czegoś, czego nie zna się w ogóle. Zanim stwierdzisz, że nie lubisz, poznaj i staraj się zrozumieć, czy to człowieka, czy to miejsce czy też sytuację.

11. Irracjonalne lęki

Lęk jest dobry, jeśli dawkowany z umiarem, bo potrafi nas uchronić przed prawdziwymi niebezpieczeństwami. Jeśli jednak jest go za dużo, działa jak trucizna. Ogranicza nasze działania i nie pozwala się cieszyć z najdrobniejszych rzeczy.

12. Chęć sprostania cudzym oczekiwaniom

Przede wszystkim powinieneś sam wyznaczać swoje cele. Nie pozwól, by robili to inni. Jeśli żyjesz tak, jak chcą Twoi znajomi, a nie Ty sam, nie będziesz zadowolony, bo to Twoje życie, a nie cudze. Za dużo czasu poświęcamy na to, by usiłować sprostać oczekiwaniom innych. W ten sposób łatwo zapomnieć o tym, co w życiu cenne i co daje szczęście tylko i wyłącznie TOBIE.

Udostępnij
Polecamy